Čím lze také čistit bazén?

Při udržování čisté vody v bazénu platí v podstatě jen dvě pravdy. Ta první je, že je takové počínání nezbytné, a ta druhá, že na něm není vůbec nic složitého.


 


Protože jsou tu třeba různá zařízení, která vám s takovou péčí i více než vydatně pomohou. Třeba:


 


                filtrace (která dokáže z vody odstranit drobnější plovoucí nečistoty)


                vysavač bazénového dna (který vás zbaví obdobných nečistot, jež klesly na dno)


                plovák (na který se jednoduše umístí chemické preparáty, jež se z něj postupně uvolňují do vody)


                dilatační plovák (jenž chrání v zimě bazén před poškozením rozpínajícím se ledem)


                plachta (obyčejná, sloužící pouze k zakrytí bazénu, či solární, jež tento navíc i ohřívá díky slunečnímu svitu)


 dlažba u bazénu


A pochopitelně je tu pro vás i pomocník, kterého nelze v žádném případě opomenout a kterému se tu věnujme poněkud podrobněji. A to bazénová chemie.


 


Nejedná se vlastně o nic jiného, než o přípravky, které slouží k tomu, aby se ve vodě nemnožily mikroorganismy, řasy, baktérie a jiné prevíty, které – ač samy o sobě pouhým okem neviditelné – dokážou nejednou i více než vydatně znepříjemnit život.


 


Tyto jsou zpravidla založeny na obsahu chlóru. Což je plyn uvolňující se postupně do takové vody a hubící v ní vše, c v ní nemá co pohledávat, co by nám bylo nepříjemné.


 lehátka pro dva


Ovšem je nasnadě, že chlór ne každému dělá dobře. Vysouší kůži a může vyvolávat i jiné nepříjemné reakce. A než aby kvůli tomu citlivější jedinci museli oželet koupání, lze ho dnes už naštěstí nahradit i jinou vhodnou alternativou.


 


Pokud vám zkrátka nedělá chlór dobře, https://www.tefibo.cz/vymente-chlor-za-kyslik/.


 


Což se snadno řekne. A neméně snadno i udělá. Protože záměna chlóru za aktivní kyslík také není nic složitého. Ba je to vysloveně jednoduché. Protože už existuje mnoho různých přípravků, jež vám mohou posloužit k vaší naprosté spokojenosti, které vám mohou nabídnout to správné řešení.


 


Kyslík zastane při čištění vody úlohu chlóru více než spolehlivě a taková kyslíková chemie není ani ničím, co by se těžko shánělo. Ta je dnes už dostupná a vhodná prakticky pro každého.


 


A pak už si díky této chemii můžeme všichni užívat slunných letních dní bez rizika, že se nám taková bazénová voda začne kazit. A co si přát více?


Čím lze také čistit bazén?
4.5 (90%)2