Káva aneb kouzlo černého nápoje

Mnozí pijí kávu pro její obsah kofeinu, který tak dodá energii. Zejména po ránu je káva takřka pro každého nepostradatelným nápojem. Avšak káva má mnoho blahodárných účinků. A ta její vůně, kdo by odolal?!

šálek kávy a zrnka

Káva a její efekt v rámci metabolismu

Káva má prokazatelný účinek na lepší metabolismus člověka. Na základě studie se dokonce metabolismus v rámci pití kávy urychluje v průměru od tří do jedenácti procent. Je třeba v tomto případě si dopřát kávu klasickou černou, tj. bez přidání cukru a mléka. Jestliže však potřebujete ještě účinnější kávu v rámci redukce váhy, nic není nemožné. I taková káva je k dispozici.

rozsypaná kávová zrna

Káva coby nápoj před cvičením

Všeobecně je známo o prospěšném účinku kávy před fyzickou aktivitou. V tomto případě má hlavní roli právě kofein obsažený v kávě. Je adekvátní půl hodiny před tréninkem či cvičením vypít šálek kávy. Tím tak efektivně zvýšíte fyzickou výkonnost.

Káva je cestou i ke zdravějšímu životu

Jak je to možné? Káva obsahuje nejen kofein, ale také ukrývá v sobě význačné látky zvané antioxidanty. O nich se ví, jak velmi pozitivně prospívají lidskému organismu. Káva samozřejmě je účinná v boji proti únavě. Ale rovněž efektivně působí v rámci prevence proti rakovině. Dokonce konzumace kávy má vliv i na prodloužení délky života.

čas na kávu

Kdy je káva nejvíce účinná?

Veškeré pozitivní stránky má káva a to bez rozdílu času, kdy si vychutnáváme lahodný doušek tohoto černého moku. I když mnozí ihned po ránu pijí kávu, je pro ně tím, co je zkrátka dokáže probudit do nového dne a začít fungovat, věřte však, že tento účinek rychle vyprchá. Jestliže chcete oplývat energií po celý den, je ideální pít kávu až po desáté hodině dopolední.

Proč pít kávu aneb jaké jsou příznivé účinky?

· má význačný vliv na snížení rizikového faktoru ohledně onkologického onemocnění,

· snižuje riziko vzniku onemocnění cukrovky 2. typu,

· má pozitivní efekt na snížení hladiny cholesterolu,

· má prokazatelný vliv na podporu srdeční činnosti,

· konzumací kávy dochází k prevenci proti tvorbě močových kamenů,

· eliminuje vznik deprese,

· má příznivý vliv na celkové zlepšení koncentrace a lepší paměť,

· účinně působí proti vzniku zubního kazu.