V čem se liší celoročně obyvatelný a sezónní mobilní dům


·         Jednou z prvních otázek, které zájemci o tento, přiznejme si, netradiční způsob bydlení pokládají, je možnost celoročního komfortního pobytu. Zatímco sezonní mobilheimy jsou nezateplené a s absencí izolační vrstvy, celoroční dům musí splňovat normativy tepelného komfortu. Týká se to podlahové krytiny, obvodových stěn, zateplení střechy a pochopitelně i dvojitých vakuovaných okenních skel. V naší nabídce je poměrně široká škála domů, které se vyrábí podle specifických požadavků zákazníka.
zničený mobilní dům.jpg

·         Zda je v ceně mobilního domu i jeho přeprava na předem dohodnuté místo, a kdo nese odpovědnost za škody, které vzniknou při převozu objektu, musíte mít ujasněno předem. Firma se v tomto smyslu musí jasně vyjádřit a mělo by to být také součástí kupní smlouvy nebo smlouvy o dílo.
výhled na přístav.jpg

·         Jak by měl vypadat pozemek, kde bude dům stát? Co je vhodné, a co naopak není žádoucí? V první řadě musí být pozemek přístupný pro vjezd motorových vozidel, aby jej bylo možno na místo transportovat. Prostor pro usazení mobilního domu musí být upraven přibližně vodorovně, nesmí být skloněn ze svahu a musí být a připraven k upevnění kotvicích patek a speciálních betonových dlaždic, které jej přesně usadí do vodorovné roviny. Dům se zpravidla na místo určení pokládá pomocí autojeřábu, takže překážkou není ani zídka nebo plůtek před domem.

·         Pozemek by měl být již připraven pro připojení k elektrické rozvodné síti, k vodovodní přípojce, případně k plynovému ventilu.

·         Ptejte se také, zda lze mobilní dům uhradit formou splátkového kalendáře sjednáním spotřebitelského úvěru. Ne každý má totiž potřebné finance v hotovosti a banka vám hypoteční úvěr na mobilní dům neposkytne.
malá koupelna.jpg

·         Jakým způsobem bude řešené vytápění? Možností je více, buď elektřinou (kotlem nebo přímotopy), anebo krbovými kamny, což je nejvýhodnější způsob. Kamna bývají také často součástí standardního vybavení celoročních mobilních domů.

·         Je možné zajistit zpětný odkup? Někteří lidé svou bytovou krizi řeší mobilním domem pouze jako nouzovou situaci a zajímá je, zda by bylo možno dům po nějaké předem dohodnuté době zpětně odkoupit.